XV Festiwal Miast Cittaslow w Braniewie
II MIEJSCE DLA MORĄGA 
Morąg dumnie uczestniczył w XV Festiwalu Miast Cittaslow w Braniewie
7 czerwca 2024r. Morąg wziął udział w Paradzie Ślimaka podczas XV Festiwalu Miast Cittaslow w Braniewie. Parada była barwnym i radosnym wydarzeniem, w którym dumnie reprezentowaliśmy naszą społeczność.
8 czerwca 2024r. Morąg wystawił stoisko promocyjne.
Festiwal jest okazją do upowszechnienia idei ruchu Cittaslow, jak i doskonałym momentem do promocji Morąga w gronie miast spod znaku ślimaka. Dzięki wspólnemu wysiłkowi i kreatywności naszego zespołu, zdobyliśmy zaszczytne drugie miejsce za najoryginalniejsze stoisko.
Nasze stoisko przyciągnęło uwagę zarówno jurorów, jak i odwiedzających festiwal swoją wyjątkowością i pomysłowością. Udało nam się stworzyć miejsce pełne uroku, które wspaniale reprezentowało naszą społeczność.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – od tych, którzy pomagali w przygotowaniach, po tych, którzy wspierali nas swoją obecnością na festiwalu. Wasze zaangażowanie i duch współpracy są nieocenione!
Dziękujemy członkom Kół Gospodyń Wiejskich za ogrom pracy włożony w przygotowanie prezentacji Morąga. Pani plastyk z MDK wykonała piękny transparent 
Informacja Turystyczna w Morągu i Ratuszowe Piwnice Morąg dziękujemy za waszą pomoc, zaangażowanie i kreatywność.
RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO